Topic Of The Week 0.1

7. února 2011 v 15:50 | Lady Cmea |  Topic of the Week
Smysl života

"Smysl života může znamenat cíl nebo účel života."

Toť praví tetička Wikipedia...

"Mnozí lidé vidí, že se vše kolem nich stále zhoršuje, a proto pochybují, že život má nějaký hlubší smysl. Ohromné množství lidí na světě trpí vážnou nemocí, nebo je podvyživených. Lidé umírají a vypadá to, že si to někteří z nich snad ani nezaslouží.
Není ovšem možné, že existuje nějaký vyšší princip, který to vše řídí? Spousta z nás má své tajné přání a ty se ne a ne vyplnit, přestože jsme dobří a myslíme si, že konáme jen dobro. Můžeme si začít myslet, že žádná spravedlnost neexistuje a nemá stejně význam se sebou cokoliv dělat. Nemůže být ale potíž v tom, že jsme si jen špatně nadefinovali náš cíl? Naše vlastní nevědomost nás dovedla někam, kde jen těžko může vládnout láska, štěstí a harmonie. Nejsme tedy jen otroky svých vlastních představ? Nezamykáme se tím do vězení, ve kterém jsme již dávno uvězněni?
Pozorovali jste někdy děti? Když si hrají-tak si hrají, když jí-tak jí, když se smějí-tak se smějí.. A co dělají dospělí? Když snídají-myslí na zaměstnání, když pracují-těší se domů, když jsou doma-těší se do sprchy.. Možná by se měl každý občas alespoň na chvíli zastavit a začít dělat věci pořádně, nebo si prostě začít hrát. Zajímavé je také pozorovat ty nejstarší z nás. Zvykli si jen na své problémy nebo již našli pravdu?
Není tedy rozumné o svých problémech přemýšlet už dříve? Jistě pak budeme mít čas mnoho věcí v našem životě změnit k lepšímu. Chceme to vůbec? Nevyhovuje nám pohodlnost, která vzniká, když se necháme unášet tím, čemu říkáme osud? Na to si musí odpovědět každý sám."

Tohle zase (pro mě) nově nalezená tetka Životní energie
Co je smysl života pro mě? Kamarádi? Rodina? Domácí mazlíček? Láska? Ano... pro to všechno má cenu žít... ale někdo nic z tohohle nemá... Tak jaký má on smysl života? Pro mě celkem nereálná otázka. Jak se cítí? Na co myslí? Co je vůbec "donutí" žít? Tohle všechno jsou otázky které mě napadají když procházím kolem bezdomovců například v Praze. Možná mají sny. Sny ve které věří. Možná mají vzpomínky, na které chtějí vzpomínat. Doufám, že se jim sny v lepší život vyplní a oni budou šťastní...Doufám, že vzpomínky, kdy žili lepší život se znovu stanou skutečností.  Vím... začínám být trochu sentimentální, ale co by si oni mohli přát? Proč by jinak žili?

Doufám že se alespoň někdo podívá, přečte si tenhle článek a zamyslí se nad jeho obsahem.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 dark-dragon dark-dragon | Web | 7. února 2011 v 15:54 | Reagovat

nehci,a proč si mi smazala komentář?

2 dark-dragon dark-dragon | Web | 7. února 2011 v 16:05 | Reagovat

dobrý..to je jedno

3 Marpefi Marpefi | E-mail | Web | 7. února 2011 v 18:11 | Reagovat

Zdravím všechny,

jsem moc rád,že je aktuální právě toto téma, protože na něj nemusím psát žádný článek...ptáte se proč?

Protože na téma smyslu života mám celý blog.

Na něm se snažím provádět různé průzkumy z této problematiky (jeden je aktuálně "v oběhu", takže se můžete zúčastnit), zjistíte tedy, co si o smyslu života myslí většina lidí.

Dále se snažím dívat na smysl života z pohledu sebevraždy, z pohledu neexistence smyslu života, z pohledu existence Boha atd.

Věřím, že vás tento článek zaujme a každý si vybere, co hledá...jste srdečně zváni.

http://zivot-nazory.blog.cz/1102/smysl-zivota-uceleny-prehled-clanku

Ps. omlouvám se za reklamu, ale zde opravdu není možné zkopírovat obsah celého webu:)

S pozdravem

Marpefi

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama